Ministrul Energiei, liberalul Sebastian Burduja, anunţă că vor fi 3 miliarde de dolari canadieni, pentru unităţile 3 şi 4 de la Centrala Nuclear-Electrică de la Cernavodă. Există toate premisele de a fi martori, în 2031 - 2032, la punerea lor în funcţiune.