Dinamo, eliminată cu scandal din Cupa României

DE Edi Neagu | Actualizat: 27.10.2021 - 08:58
Dinamo a pierdut încă un meci în ultimul minut de joc. FOTO: Facebook

Dinamo a fost învinsă, acasă, de FC Argeș cu un gol înscris în ultimul minut de joc.

Dinamo a suferit o nouă înfrângere, 1-2 cu FC Argeș, și a fost eliminată din Cupa României. Rămas fără victorie după ce s-a întors pe banca roș-albilor, Mircea Rednic a fost protagonistul unei adevărate crize de nervi în vestiar, potrivit gsp.ro

La finalul partidei, „Puriul” și-a pierdut răbdarea. Camerele TV l-au surprins gesticulând încă după fluierul final, pe gazon, însă tehnicianul s-a dezlănțuit la cabine, în fața elevilor săi.

„Vă bateți joc, vă bateți joc de tot! E al treilea meci în care iau gol în prelungiri, cu UTA și Rapid s-a întâmplat la fel”, a „tunat” Rednic.

Bilanțul lui Rednic de la revenirea la Dinamo e unul modest: două puncte din nouă posibile în Liga 1, echipa fiind în continuare pe locul 15 în campionat. În plus, „câinii” și-au luat adio și de la Cupă, singurul obiectiv realist din acest sezon.

Au început „optimile” Cupei României 2021-2022. CSO Filiași, Chindia Târgoviște și FC Argeș au fost victorioase marți și se alătură celor de la FC Voluntari în sferturile de finală. Piteștenii i-au eliminat pe „câini” la ultima fază.

Pentru a treia oară în ultimele patru meciuri, Dinamo o comite în minutele de final. Rednic a simțit mutările la pauză, l-a introdus pe Cătălin Țîră, iar vârful a însris la prima acțiune importantă, după o pasă de geniu a lui Torje.