Olaf Scholz este singurul lider din G7 care va participa în această săptămână, la summitul anual al Forumului Economic Mondial de la Davos, cancelarul german urmând să vorbească pe scena principală, pentru a doua oară de la preluarea mandatului său, în 2021.