Meci nebun între Universitatea Craiova și FCSB. Cum s-a terminat partida din Superliga

DE Alexandru Pop | Actualizat: 01.05.2023 - 10:41
FCSB a câștigat la Craiova. (Poză cu rol ilustrativ - Foto: Facebook / FCSB)

FCSB a învins-o pe Universitatea Craiova, scor 2-1, și s-a apropiat de liderul Farul Constanța.

Campagno a deschis scorul pentru FCSB, în finalul primei reprize, cu o lovitură de cap. Oltenii au fost aproape de egalare în partea secundă, atunci când Andrei Ivan a ratat incredibil un penalty.

Ocaziile s-au răzbunat și Sorescu a marcat golul doi pentru FCSB. Koljic a înscris pentru Universitatea Craiova în prelungirile partidei. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic și echipa din București a plecat cu toate punctele din Oltenia.

Care este clasamentul din playoff

Cu patru etape înaintea finalului de campionat, lupta pentru titlu este deschisă în continuare în Superliga. Farul conduce clasamentul, cu 43 de puncte, urmată de FCSB, cu 40 de puncte. CFR Cluj este pe locul 3, cu 38 de puncte, dar are un meci mai puțin.

Universitatea Craiova este pe poziția 4, cu 35 de puncte. Rapidul, cu 31 de puncte și Sepsi, cu 25 de puncte, încheie clasamentul din playoff.