Programul sportivilor români la Jocurile Olimpice de la Tokyo - Partea 1

DE Mihai Duță | Actualizat: 16.07.2021 - 15:30

Cel mai mare eveniment sportiv planetar, Jocurile Olimpice de la Tokyo din 2020 vor avea loc în perioada 23 iulie - 8 august 2021, iar întrecerile vor putea fi urmărite pe TVR și Eurosport.

SHARE

Primele competiții vor începe însă pe 21 iulie, cu preliminariile softball și fotbal, înainte de ceremonia oficială de deschidere care va avea loc pe 23 iulie. 

Ceremonia de deschidere: evenimentul va debuta în capitala japoneză Tokyo la ora 14:00 în România, pe 23 iulie. Din punct de vedere tehnic, Jocurile Olimpice încep cu două zile înainte, cu preliminariile de fotbal și softball feminin.

Ceremonia de închidere: Jocurile Olimpice de la Tokyo se încheie pe 8 august, la ora 14:00 în România, atunci când ne vom îndrepta atenția către Jocurile Olimpice de iarnă din 2022 de la Beijing (programate în mai puțin de șase luni mai târziu!), dar și către Jocurile Olimpice de vară din 2024 de la Paris.

Va fi un număr record de 339 de întreceri pentru medalii în 33 de sporturi. Delegația României are 100 de sportivi care vor concura la înot, atletism, canotaj, fotbal, gimnastică artistică, baschet feminin 3x3, ciclism, lupte, tir sportiv, canoe, tenis de masă, box, scrimă, triatlon, judo, tir cu arcul şi tenis. 

Delegaţia va cuprinde şi 9 rezerve, precum şi  40 de antrenori.

Canotoarea Mădălina Bereş şi înotătorul Robert Glinţă au fost desemnaţi purtătorii de drapel ai echipei României.

Vă prezentăm programul sportivilor români conform orei din România. 

Programul pe zile

Miercuri, 21 iulie 2021

➜ Softball: începe prima rundă (feminin)  

➜ Fotbal: grupe (feminin)

Joi, 22 iulie 2021

➜ Fotbal: grupe (masculin), Honduras - România, ora 14.00

Vineri, 23 iulie 2021

➜ Ceremonia de deschidere

 ➜ Tir cu arcul: calificări feminin orele 3.00-5.00. Reprezentant România: Mădălina Ştefania Amaistroaie

 ➜ Canotaj, calificări, orele 2.30-6.10.
Reprezentanți România: 

   - Patru rame fără cârmaci masculin (4): Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari; 

   -  Patru rame fără cârmaci feminin (4): Mădălina Hegheş, Roxana Iuliana Anghel, Elena Logofătu, Cristina
Georgiana Popescu; 

   - Dublu rame feminin (2-): Iuliana Buhuş, Adriana Ailincăi; 

   - Dublu rame masculin (2-): Marius Vasile Cozmiuc, Ciprian Tudosă

ONOARE Canotoarea Mădălina Bereş (sus - Foto: INQUAM PHOTOS/ George Călin) şi înotătorul Robert Glinţă (jos - Foto: INQUAM PHOTOS/ Ștefan Constantin) au fost desemnaţi purtătorii de drapel ai echipei României

 Sâmbătă, 24 iulie 2021

➜ Gimnastica artistică – calificări, orele 4.00-6.30, 8.30 -11.00, 13.30 -16.00.
Reprezentanți România: Maria Larisa Holbură (individual compus), Larisa Andreea Iordache (individual
compus), Marian Drăgulescu (sărituri);

➜ Canotaj, calificări, orele 2.30-6.30.
Reprezentanți România: dublu vâsle categorie uşoară feminin (L2x): Ionela Livia Cozmiuc, Gianina Elena Beleagă; dublu vâsle feminin (2x): Nicoleta Ancuţa Bodnar, Simona Geanina Radiş; dublu vâsle masculin (2x): Ioan Prundeanu, Marian Florian Enache 

➜ Badminton: începe etapa grupelor, simplu și dublu

Baschet 3x3: începe etapa grupelor, orele 4.15-6.25 China vs. România
Orele 8.00 – 9.50 România vs. Japonia

 ➜ Volei pe plajă: începe runda preliminară

 ➜ Box , orele 5.00 – 8.30.
Reprezentanți România: Cosmin-Petre Gîrleanu (cat. 52 kg), Maria Claudia Nechita (cat. 57 kg)

➜ Ciclism: cursă de șosea, orele 5.00 -10.15,
Reprezentant România: Eduard Michael Grosu
 
➜ Echitație: echipă de dresaj și starturi individuale

➜ Scrimă: sabie (masculin) și spadă (feminin), orele 3.00-8.20 și 10.00-16.10
Reprezentanți România: Ana-Maria Popescu (spadă), Iulian Teodosiu (sabie)

➜ Handbal: start preliminar (masculin)

➜ Hochei: începe etapa grupelor

➜ Haltere 

➜ Judo: -48 kg (feminin), -60 kg (masculin)

➜ Tir sportiv: pușcă cu aer 10m (feminin), pistol cu ​​aer 10m (masculin), orele 2.30 – 10.30.
Reprezentant România: Laura Ilie (pușcă aer comprimat 10 m)

➜ Înot 

➜ Tenis de masă: începe runda preliminară

➜ Taekwondo: -49 kg (feminin), -58 kg (masculin)

➜ Tenis 

➜ Volei: start competiția preliminară (masculin)

➜ Polo pe apă: starturi preliminare (feminin)

➜ Haltere: 49 kg (feminin)

Duminică, 25 iulie 2021

➜ Tir cu arcul:  medalii pe echipe (feminin)

➜ Baschet 3x3, orele 4.25-6.25, România vs Italia/ Orele 11.30-13.30, România vs. USA

➜ Gimnastica artistică: calificări pe echipe

➜ Box

➜ Baschet: începe runda preliminară (masculin)

➜ Canoe slalom 

➜ Ciclism: cursă de șosea (feminin)

➜ Sărituri în apă: trambulină 3 m (feminin)

➜ Scrimă: concursuri de floretă (feminin) și spadă (masculin)

➜ Handbal: începe runda preliminară (feminin)

➜ Judo: runde eliminatorii -52 kg (feminin), -66 kg (masculin), orele 5.00-13.50
Reprezentant România Alina Chițu (52 kg)

➜ Navigație: încep competițiile

➜ Tir: pistol cu aer 10m (feminin), pistol cu ​​aer 10m (masculin)

➜ Skateboard: concurs de stradă (masculin)

➜ Surf: încep competițiile  

➜ Fotbal: România - Coreea de Sud (ora 14:00, Kashima)

➜ Înot: finale la 400 m mixt individual (ambele), 400 m liber (masculin) și 4x100 m liber ștafetă (feminin), calificări 100m spate , orele 13.00-18.30. Reprezentanți România: Robert Glinţă (100 m spate), Daniel Martin (100 m spate)

➜ Taekwondo: -57 kg (feminin), -68 kg (masculin)

➜ Volei: începe runda preliminară (feminin)

➜ Polo pe apă: start preliminarii
(masculin)

➜ Haltere: 61 kg (masculin), 67 kg (masculin)\

➜ Tenis de masă: sferturi de finală mixt, masculin și feminin individual, orele 4.00-6.00, 8.00-11.45|
Semifinale mixt, orele 14.00-16.00. Reprezentanți România: Bernadette Szocs (simplu, dublu mixt),
Elizabeta Samara (simplu), Ovidiu Ionescu (simplu, dublu mixt)

CANOTAJ Echipajele de 8+1, feminin și masculin, au mari șanse la o medalie olimpic - Foto: INQUAM PHOTOS / George Călin

Luni, 26 iulie 2021

➜ Tir cu arcul: finala pe echipe (masculin)

➜ Box: preliminarii, orele 5.00-8.45 11.00-15.00. Reprezentanți România: Cosmin-Petre Gîrleanu (cat. 52 kg), Maria Claudia Nechita (cat. 57 kg)

➜ Gimnastică artistică: finala pe echipe (masculin)

➜ Baschet: începe runda preliminară (feminin)

➜ Canotaj: sferturi de finală simplu și dublu rame, feminin și masculin, recalificări patru rame, masculin și feminin, orele 3.00-5.20

➜ Canoe slalom : finala C1 (masculin)

➜ Ciclism, mountain bike: cross-country (masculin) orele 9.00-11.00. Reprezentant România:
Vlad Dascălu

➜ Sărituri în apă: finală platformă sincronizată de 10 m (masculin)

➜ Scrimă: competiții de sabie (feminin) și floretă (masculin)

➜ Judo: -57 kg (feminin), -73 kg (masculin), orele 5.00 – 8.30, runde eliminatorii, sferturi de finală, orele 11.00-13.50, finale. Reprezentant România: Alexandru Constantin Raicu (cat. 73 kg)

➜ Rugby: începe etapa grupelor (masculin)

➜ Tir sportiv: calificare talere și finală

➜ Skateboard: concurs de stradă (feminin)

➜ Înot: finale la 100 m fluture (feminin), 100 m bras (masculin), 400 m liber (feminin), 4x100m liber ștafetă
(masculin), finala la 100 m spate, orele 4.30 -6.40. Reprezentanți România: Robert Glinţă (100 m spate),
Daniel Martin (100 m spate)

➜ Tenis de masă: calificări individual masculin și feminin, orele 4.00 11.30, finală dublu (mixt), orele 14.00-16.10. Reprezentanți România: Bernadette Szocs (simplu, dublu mixt), Elizabeta Samara (simplu), Irina Ciobanu (rezervă), Ovidiu Ionescu (simplu, dublu mixt)

➜ Tenis: turul doi individual și la dublu, masculin și feminin, orele 5.00-14.00, Reprezentanți România:Ioana
Raluca Olaru, Monica Niculescu (ambele la dublu feminin);

➜ Taekwondo: -67 kg (feminin), -80 kg (masculin)

➜ Triatlon: cursa masculină, orele 00.30-3.00. Reprezentant România: Felix Pierre Duchampt

➜ Haltere: 55 kg (feminin)

Marți, 27 iulie 2021

➜ Gimnastică artistică: finala pe echipe (feminin)

➜ Baschet 3x3: orele 11.00-12.50, Franța vs. România, orele 16.30-18.50, sferturi de finală

➜ Canotaj: finale, orele 2.30-6.00 Reprezentanți România: patru rame fără cârmaci masculin (4-): Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari; Patru rame fără cârmaci feminin (4-): Mădălina Hegheş, Roxana Iuliana Anghel, Elena Logofătu, Cristina Georgiana Popescu; Dublu rame feminin (2-): Iuliana Buhuş, Adriana Ailincăi; Dublu rame masculin (2-): Marius Vasile Cozmiuc, Ciprian Tudosă

➜ Canoe slalom: K1 final (feminin)

➜ Ciclism, mountain bike: cross-country (feminin)

➜ Box: preliminarii, orele 5.00 – 8.45 și orele 11.00-14.45. Reprezentantă România:  Maria Claudia Nechita (cat. 57 kg)

➜ Înot: finale la 100 metri spate, masculin și feminin, 200 metri liber, masculin și feminin, 100 de metri bras.
Reprezentanți posibili: Robert Glinţă (100 m spate), Daniel Martin (100 m spate)

➜ Rugby

➜ Sărituri în apă: finală platformă sincronizată de 10 m (feminin)

➜ Echitație: finala pe echipe

➜ Scrimă: echipe spadă (feminin)

➜ Judo: -63 kg (feminin), -81 kg (masculin)

➜ Tir sportiv: concurs de pistol cu ​​aer (mixt)

➜ Surf

➜ Softball: finală (feminin)

➜ Înot: finale în 200 m liber (masculin), 100 m spate (ambele), 100 m bras (feminin)

➜ Fotbal feminin

➜ Handbal

➜ Hochei pe iarbă

➜ Judo

➜ Taekwondo: + 67 kg (feminin), + 80 kg (masculin)

➜ Tenis de masă: calificări, orele 4.00-7.00, 8.30-11.30, 13.30-16.30, masculin și feminin, individual. Reprezentanți România: Bernadette Szocs (simplu, dublu mixt), Elizabeta Samara (simplu), Ovidiu Ionescu (simplu, dublu mixt)

➜ Tenis, sferturi de finală la dublu, orele 5.00-14.00. Posibile reprezentante: Ioana Raluca Olaru, Monica Niculescu 

➜ Triatlon: cursa feminină

➜ Haltere: 59 kg (feminin), 64 kg (feminin)

Miercuri, 28 iulie 2021

➜ Gimnastică artistică: finala individual compus (masculin)

➜ Baseball: star preliminarii (masculin)

➜ Baschet 3x3: semifinale , orele 11.00-13.10, meciuri pentru medalii, orele 14.45-17.35. Posibile reprezentante România: Echipa feminină baschet 3x3 (4 jucătoare + 2 rezerve): Ancuţa Violeta Stoenescu,
Gabriela Mărginean, Sonia Ursu, Claudia Monica Cuic. Rezerve: Anca Şipoş, Gabriela Irimia. Antrenor: Tatiana Gallova

➜ Box: sferturi de finală feminin (54-57 kg), orele 5.00-8.45. Reprezentantă România Maria Claudia Nechita (cat. 57 kg). Preliminarii masculin (52-57 kg) Reprezentant România: Cosmin-Petre Gîrleanu (cat. 52 kg)

➜ Ciclism 

➜ Canotaj: finale, orele 2.20-5.40. Posibili reprezentanți România: patru rame fără cârmaci masculin (4-): Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari; Patru rame fără cârmaci feminin (4-): Mădălina Hegheş, Roxana Iuliana Anghel, Elena Logofătu, Cristina Georgiana Popescu; Dublu rame feminin (2-): Iuliana Buhuş, Adriana Ailincăi; Dublu rame masculin (2-): Marius Vasile Cozmiuc,
Ciprian Tudosă

➜ Sărituri în apă: trambulină 3m finală (masculin)

➜ Echitație: finală individual

➜ Fotbal: România - Noua Zeelandă, ora 11.30

➜ Handbal

➜ Hokey pe iarbă

➜ Scrimă: proba sabie pe echipe (masculin)

➜ Judo: -70 kg (feminin), -90 kg (masculin), sferturi de finală

➜ Rugby  (masculin)

➜ Surf 

➜ Tir cu arcul: calificări masculin și feminin, orele 10.00-12.40. Reprezentantă România: Mădălina Ştefania Amaistroaie

➜ Tenis de masă: sferturi de final masculin și feminin, orele 4.00-7.00, 9.00-12.00, 14.00-16.00. Reprezentanți România: Bernadette Szocs (simplu, dublu mixt), Elizabeta Samara (simplu), Ovidiu Ionescu (simplu, dublu mixt)

➜ Tenis: sferturi de finală, orele 5.00-14.00. Posibili reprezentanți: Ioana Raluca Olaru, Monica Niculescu (ambele la dublu feminin)

➜ Înot: finale la 200 m liber (feminin), 200 m fluture (masculin), 200 m mixt individual (feminin), 1500 m liber
(feminin), 4x200m liber ștafetă (masculin), semifinale 100 m liber, masculin, calificări 100 m feminin, orele 4.30-7.05 și 13.00-15.30. Reprezentanți România: David Popovici (100 m liber); Bianca Andreea Costea

➜ Haltere: 73 kg (masculin)

Joi, 29 iulie 2021

➜ Gimnastică artistică: finale (feminin), individual compus. Reprezentante România: Maria Larisa Holbură
(individual compus), Larisa Andreea Iordache (individual compus)

➜ Tir cu arcul: calificări, orele 3.30-7.25, 8.00-12.40. Reprezentantă România:
Mădălina Ştefania Amaistroaie 

➜ Canotaj: finale orele 2.30-5.50. Echipaje România: Dublu vâsle categorie uşoară feminin (L2x): Ionela Livia Cozmiuc, Gianina Elena Beleagă; Dublu vâsle feminin (2x): Nicoleta Ancuţa Bodnar, Simona Geanina Radiş; Dublu vâsle masculin (2x): Ioan Prundeanu, Marian Florian Enache

➜ Canoe slalom: C1 (feminin)

➜ Ciclism, curse BMX: începe competiția

➜ Scrimă: echipă folie (feminin)

➜ Golf: zi de deschidere (masculin)

➜ Judo: -78 kg (feminin), -100 kg (masculin)

➜ Rugby: începe etapa grupelor (feminin)

➜ Tir 

➜ Înot: finale la 800 m liber (masculin), 200 m bras (masculin), 200 m fluture (feminin), 100 m liber (masculin), 4x200 m ștafetă liber (feminin), seifinale 100 m liber feminin, orele 4.30-7.10. Posibili reprezentanți ai României David Popovici (100 m liber); Bianca Andreea Costea

➜ Tenis de masă: semifinale la simplu (masculin), meciuri pentru medalii la simplu (feminin), , orele 5.00-7.00, 9.00-11.00, 14.00-16.10. Reprezentanți posibili ai României: Bernadette Szocs (simplu), Elizabeta Samara (simplu), Ovidiu Ionescu (simplu)

➜ Tenis: sferturi de finală la simplu, masculin și feminin, semifinale la dublu și dublu mixt, orele 5.00-14.00. Posibile reprezentante ale României: Ioana Raluca Olaru, Monica Niculescu (ambele la dublu feminin)

Vineri, 30 iulie 2021

➜ Tir cu arcul: individual (feminin), sferturi de finală, semifinale, finale, orele 3.30-5.15, 8.45-11.20

➜ Atletism: începe competiția, calificări orele 3.00-6.30.  Reprezentant România: Alin Alexandru Firfirică (aruncarea discului)

➜ Box: preliminarii, sferturi de finală, orele 5.00-8.10, 11.00-14.10. Reprezentantă România: Claudia Nechita (cat. 57 kg);

➜ Badminton: meciuri pentru medalii la dublu mixt

➜ Canoe slalom: K1 (masculin)

➜ Ciclism, curse BMX: Finale

➜ Echitație, evenimente: începe competiția

➜ Scrimă: proba spadă pe echipe (masculin)

➜ Judo: sferturi de finale, semifinale finale la + 78 kg (feminin), + 100 kg (masculin), orele 11.00 -13.50. Reprezentant România: Vlăduţ George Simionescu (cat. +100 kg)

➜ Canotaj: finale, orele 2.45-4.55. Reprezentanți România: Opt rame cu cârmaci masculin (8+): Alexandru Petrişor Chioseaua, Florin Sorin Lehaci, Constantin Radu, Sergiu Vasile Bejan, Vlad Dragoş Aicoboae, Constantin Adam, Florin Nicolae Arteni Fîntînariu, Ciprian Huc, Adrian Petre Munteanu; Opt rame cu cârmaci feminin (8+): Maria Magdalena Rusu, Viviana Iuliana Bejinariu, Georgiana Dedu, Maria Tivodariu, Ioana Vrînceanu, Amalia Bereş, Mădălina Bereş, Denisa Tîlvescu, Daniela Druncea 

➜ Tir sportiv: pistol de 25 m (feminin)

➜ Rugby

➜ Înot: Finale 200m bras (feminin), 200 m spate (masculin), 100m liber (feminin), 200 m mixt individual (masculin)

➜ Tenis de masă: meciuri la medalii la simplu (masculin), orele 14.00-16.10. Posibil reprezentant România:
Ovidiu Ionescu

➜ Tenis: finala de dublu (masculin)

➜ Gimnastică pe trambulină  individual (feminin)

Sâmbătă, 31 iulie 2021

➜ Tir cu arcul: individual (masculin)

➜ Atletism: finale la aruncarea  discului (masculin), ștafetă 4x400m (mixt), 100m (feminin), orele 13.00-15.55. Reprezentant România: Alin Alexandru Firfirică (aruncarea discului)

➜ Badminton: meciuri pentru medalii la dublu (masculin)

➜ Box: preliminarii, orele 5.0-5.55, 11.00-13.55. Reprezentanți România: Cosmin-Petre Gîrleanu (cat. 52 kg), Maria Claudia Nechita (cat. 57 kg)

➜ Ciclism, BMX freestyle: începe competiția

➜ Scrimă: proba sabie pe echipe (feminin)

➜ Fotbal: sferturi de finală

➜ Judo: echipă (mixtă)

➜ Rugby: meciuri pentru medalii (feminin)

➜ Navigare: curse pentru medalii RS: X

➜ Tir sportiv 

➜ Înot: finale la 100 m fluture (masculin), 200 m spate (feminin), 800 m liber (feminin), ștafetă 4x100 m mixt, semifinale 50 de metri liber, masculin și feminin

➜ Tenis: finala la simplu (feminin)

➜ Gimnastică pe trambulină: individual (masculin)

➜ Triatlon, ștafetă, mixt

➜ Haltere: 81 kg (masculin), 96 kg (masculin)

Duminică 1 august 2021

➜ Gimnastică artistică: finale la sol (masculin), bârnă (feminin), cal cu mânere (masculin), paralele inegale (feminin)

➜ Atletism: calificări și finale (feminin), săritură în înălțime (masculin), săritură triplă (feminin), 100m (masculin), orele 3.10-6.00. Reprezentanți România: Florentina Costina Iuşco, Alina Rotaru (ambele la săritura în lungime),  Alin Alexandru Firfirică (aruncarea discului),  Bianca Florentina Ghelber (aruncarea ciocanului)  

➜ Badminton: meciuri de medalii la simplu (feminin)

➜ Box: sferturi de finală, orele 5.00-7.40, 11.00-13.40. Reprezentant România: Cosmin-Petre Gîrleanu (cat. 52 kg)

➜ Ciclism, BMX freestyle: finalele parcului

➜ Sărituri în apă: trambulină de 3 m (feminin)

➜ Scrimă: floretă echipe (masculin)

➜ Golf: ultima zi (masculin)

➜ Sailing: curse pentru medalii 

➜ Înot: finale în 50 m liber (ambele), 1.500 m liber (masculin), ștafetă 4x100 m mixt (ambele)

➜ Tenis de masă: calificări echipe, orele 4.00-7.00, 8.30-11.30, 13.30-16.30. Reprezentante România: echipa feminină (3 jucătoare) - Bernadette Szocs, Elizabeta Samara (simplu), Irina Ciobanu (rezervă)

➜ Tenis: finale simplu, masculin, dublu femini, dublu mixt

➜ Haltere: 76 kg (feminin)

➜ Lupte: începe competiția, orele 5.00-7.00, 12.15-13.15. Reprezentant România:  greco-romane - Alin Alexuc-Ciurariu (cat. 130 kg)

Luni, 2 august 2021

➜ Gimnastica artistică: finale la inele (masculin), sol (feminin), sărituri (masculin), orele 11.99-13.40. Reprezentant România: Marian Drăgulescu, sărituri

➜ Înot artistic: începe competiția (feminin)

➜ Atletism: calificări aruncarea cu ciocanul masculin, 1.500 m feminin, finale la săritura în lungime (masculin), 100 m garduri (feminin), disc (feminin), 3.000 m obstacole (masculin), 5.000 m (feminin), orele 3.00-5.55, 13.00-16.00. Reprezentanți România: Claudia Mihaela Bobocea (1.500 m)

➜ Badminton: meciuri pentru medalii la dublu (feminin), meciuri la medalii la simplu (masculin)

➜ Canoe sprint: începe competiția, orele 3.30-7.00. Reprezentanți România: Victor Mihalachi, Cătălin Chirilă (C2 - 1.000 m)

➜ Ciclism, pistă: începe competiția; finale sprint echipă (feminin)

➜ Echitație: finală echipe, finală individuală

➜ Handbal: grupe, feminin

➜ Sailing: curse pentru medalii masculin și feminin

➜ Tir sportiv: 25m pistol viteză (masculin), 50m pușcă 3 poziții (masculin)

➜ Tenis de masă: sferturi de finală, echipe, feminin, orele: 4.00-7.00, 8.30-11.30, 13.30-16.30. Reprezentante România: echipa feminină (3 jucătoare) - Bernadette Szocs (simplu, dublu mixt), Elizabeta Samara (simplu), Irina Ciobanu (rezervă)

➜ Haltere: 87 kg (feminin), + 87 kg (feminin)

➜ Lupte: finale lupte greco-romane 60 kg (masculin),130 kg (masculin), lupte libere 76 kg (feminin), orele 5.00-7.30, 12.15-16.00. Reprezentanți România: greco-romane - Alin Alexuc Ciurariu (cat. 130 kg)

Citește și: Programul sportivilor români la Jocurile Olimpice de la Tokyo - Partea 2

Comentarii

Alege abonamentul care ți se potrivește

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Newsletter
Abonează-te

Digital + Print

  • Revista tipărită
  • Acces total online, inclusiv arhivă
  • Newsletter
Abonează-te

Digital

  • Acces total online, inclusiv arhivă
  • Newsletter
  •  
Abonează-te

© 2021 NEWS INTERNATIONAL S.A.