VIDEO Chelsea a bătut Lille cu 2-1. Fanii s-au luptat cu poliția și l-au invocat pe Abramovici

DE Răzvan Nicolae | Actualizat: 17.03.2022 - 10:52
Chelsea a bătut Lille cu 2-1. Fanii s-au luptat cu poliția și l-au invocat pe Abramovici. / Foto: metro.co.uk

Chelsea a bătut Lille cu 2-1, calificându-se în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Înaintea meciului însă, suporterii lui Chelsea au făcut haos pe străzile din Lille. S-au bătut cu polițiștii și au strigat numele oligarhului Roman Abramovici.

Meciul OSC Lille - Chelsea s-a terminat cu scorul de 1-2 (în tur 0-2). Au marcat Yilmaz, în minutul '38 (penalti), Pulisic, în minutul  '45+3, și Azpilicueta, în minutul '71.

OSC Lille a evoluat în teren cu Jardim - Celik (Weah '58), Fonte, Botman (Onana '58), Djalo - Bamba (Gomes '78), André, Xeka, Gudmunsson (Bradaric '78) - Yilmaz, David (Ben Arfa '77). Iar pentru Chelsea au jucat Mendy - Christensen (Chalobah '33), Thiago Silva, Rüdiger - Azpilicueta, Kanté, Jorginho (Loftus-Cheek '74), Kovacic (Mount '46), Alonso - Havertz (Zyech '83), Pulisic (Lukaku '74).