Euro 2020/2021: Componența grupelor și programul complet. La Bucureşti vor avea loc 3 meciuri

DE Răzvan Nicolae | Actualizat: 13.11.2020 - 09:30
Foto: digisport.ro

Macedonia de Nord, Scoția, Slovacia și Ungaria au completat tabloul grupelor Campionatului European, joi, după ce au câștigat meciurile din barajul Ligii Națiunilor, relatează hotnews.ro.

SHARE

Competiţia ar fi trebuit să se desfăşoare în 2020, dar a fost amânată un an din cauza pandemiei de coronavirus. La Bucureşti vor avea loc trei meciuri din grupa C şi unul din optimile de finală.

Componenţa grupelor EURO 2020/2021

Grupa A: Turcia, Italia, Ţara Galilor, Elveţia
 
Grupa B: Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia
 
Grupa C: Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord
 
Grupa D: Anglia, Croaţia, Scoţia, Cehia
 
Grupa E: Spania, Suedia, Polonia, Slovacia
 
Grupa F: Ungaria, Portugalia, Franţa, Germania
 

Programul meciurilor:

Vineri, 12 iunie
Grupa A: Turcia - Italia, de la ora 21:00, la Roma

Sâmbătă, 13 iunie
Grupa A: Țara Galilor - Elveția, de la ora 15:00, la Baku
Grupa B: Danemarca - Finlanda, de la ora 18:00, la Copenhaga
Grupa B: Belgia - Rusia, de la ora 21:00, la Sankt Petersburg

Duminică, 14 iunie
Grupa D: Anglia - Croația, de la ora 15:00, la Londra
Grupa C: Austria - Macedonia de Nord, de la ora 18:00, la București
Grupa C: Olanda - Ucraina, de la ora 21:00, la Amsterdam (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie
Grupa D: Scoția - Cehia, de la ora 15:00, la Glasgow
Grupa E: Polonia - Slovacia, de la ora 18:00, la Dublin
Grupa E: Spania - Suedia, de la ora 21:00, la Bilbao

Marți, 16 iunie
Grupa F: Ungaria - Portugalia, de la ora 18:00, la Budapesta
Grupa F: Franța - Germania, de la ora 21:00, la Munchen

Miercuri, 17 iunie
Grupa B: Finlanda - Rusia, de la ora 15:00, la Sankt Petersburg
Grupa A: Turcia - Țara Galilor, de la ora 18:00, la Baku
Grupa A: Italia - Elveția, de la ora 21:00, la Roma

Joi, 18 iunie
Grupa C: Ucraina - Macedonia de Nord, de la ora 15:00, la București
Grupa B: Danemarca - Belgia, de la ora 18:00, la Copenhaga
Grupa C: Olanda - Austria, de la ora 21:00, la Amsterdam

Vineri, 19 iunie
Grupa E: Suedia - Slovacia, de la ora 15:00, la Dublin
Grupa D: Croația - Cehia, de la ora 18:00, la Glasgow
Grupa D: Anglia - Scoția, de la ora 21:00, la Londra

Sâmbătă, 20 iunie
Grupa F: Ungaria - Franța, de la ora 15:00, la Budapesta
Grupa F: Portugalia - Germania, de la ora 18:00, la Munchen
Grupa E: Spania - Polonia, de la ora 21:00, la Bilbao

Duminică, 21 iunie
Grupa A: Italia - Țara Galilor, de la ora 18:00, la Roma
Grupa A: Elveția - Turcia, de la ora 18:00, la Baku

Luni, 22 iunie
Grupa C: Macedonia de Nord - Olanda, de la ora 18:00, la Amsterdam
Grupa C: Ucraina - Austria, de la ora 18:00, la București
Grupa B: Rusia - Danemarca, de la ora 21:00, la Copenhaga
Grupa B: Finlanda - Belgia, de la ora 21:00, la Sankt Petersburg

Marți, 23 iunie
Grupa D: Cehia - Anglia, de la ora 21:00, la Londra
Grupa D: Croatia - Scoția, de la ora 21:00, la Glasgow

Miercuri, 24 iunie
Grupa E: Slovacia - Spania, de la ora 18:00, la Bilbao
Grupa E: Suedia - Polonia, de la ora 18:00, la Dublin
Grupa F: Germania - Ungaria, de la ora 21:00, la Munchen
Grupa F: Portugalia - Franța, de la ora 21:00, la Budapesta

Comentarii

Alege abonamentul care ți se potrivește

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Newsletter
Abonează-te

Digital + Print

  • Revista tipărită
  • Acces total online, inclusiv arhivă
  • Newsletter
Abonează-te

Digital

  • Acces total online, inclusiv arhivă
  • Newsletter
  •  
Abonează-te

© 2021 NEWS INTERNATIONAL S.A.