Șeful Jandarmeriei Române, colonelul Ionuț-Cătălin Sindile, dă vina pe protestatari la mai bine de jumătate de an după protest. Acesta consideră că 10 august a fost un moment „de cumpănă” pentru instituție.
Șeful Jandarmeriei Române, colonelul Ionuț-Cătălin Sindile, dă vina pe protestatari la mai bine de jumătate de an după protest. Acesta consideră că 10 august a fost un moment „de cumpănă” pentru instituție.
Aurelian Bădulescu a declarat, vineri, că în urma declaraţiilor pe care le va face luni la Parchet, procurorii ar trebui să meargă pe piste care „ar putea identifica faptul că 10 august 2018 a fost creaţia lui Liviu Dragnea”.