Înfrângere dureroasă pentru CFR Cluj în Giulești. Echipa lui Dan Petrescu tot mai departe de titlu

DE Alexandru Pop | Actualizat: 02.05.2023 - 08:41
Rapid a învins-o pe CFR Cluj. (Poză cu rol ilustrativ. Foto: Facebook / FC Rapid 1923)

Rapid a învins-o pe CFR Cluj cu 3-1 și păstrează șanse pentru calificarea în cupele europene.

Giuleștenii au deschis repede scorul prin Dugandzic, din penalty, în minutul 9. Kait a majorat diferența pentru Rapid, iar Braun a marcat pentru CFR Cluj în minutul 15.

Fostul jucător al clujenilor, Dugandzic, a înscris al doilea gol cu doar câteva minute înaintea finalului primei reprize.

CITEȘTE SI: FCSB și-a pierdut unul dintre cei mai importanți fotbaliști. S-a accidentat și nu va mai juca o lună

S-a terminat Rapid - CFR Cluj 3-1 și campioana României din ultimii cinci ani riscă să nu prindă cupele europene în acest sezon.

Cum se prezintă clasamentul din Superliga

Farul Constanța conduce în clasament, cu 43 de puncte, urmată de FCSB, cu 40 de puncte și CFR Cluj cu 38 de puncte. Universitatea Craiova este pe locul 4, cu 35 puncte, iar Rapid este pe cinci, cu 34 de puncte. Sepsi încheie clasamentul din playoff, cu 25 de puncte.