Gigi Becali, după ce FCSB a pierdut titlul: „În minutul 93, portarul dormea”

DE Răzvan Nicolae | Actualizat: 19.05.2021 - 18:07
Gigi Becali, după ce FCSB a pierdut titlul: „În minutul 93, portarul dormea”. / Foto: digisport.ro

CFR Cluj este vechea și noua campioană a României! Ardelenii au învins FC Botoșani, în penultima etapă din play-off, scor 1-0 și și-au asigurat trofeul înaintea duelului direct cu FCSB.

Gigi Becali spune că era resemnat încă de dinaintea meciului dintre FC Botoșani și CFR Cluj pentru că, indiferent de rezultat, FCSB nu ar fi putut să îi învingă pe ardeleni în ultima etapă, informează digisport.ro.

Becali a explicat unde s-a făcut diferența

"Hai să facem o comparație între meciul nostru cu Clinceni și meciul de acum. Am avut 1-0 și am primit doua goluri de la Clinceni. Ei au marcat un gol și au câștigat. Luptă și nu te lasă să te apropii de poarta lor. Sunt războinici, îi felicit.

Noi am avut lot prea tânăr și prea multa emoție. Când a venit presiunea, s-a întâmplat ce s-a întâmplat. Nu poți să iei titlul când iei două goluri de la Clinceni. Ne-au mai și dominat.

Când voi lua titlul? Eu iau milioane Am dorință să iau titlul. Acum, pentru că am 10 milioane, o sa cumpăr și eu 2-3 fotbaliști de 26-27 de ani. Nu-i știu, dar trebuie sa iau 3-4 fotbaliști. Nu mă interesează ce a luat CFR.

Și norocul face parte din fotbal. Au dat gol în minutul 93, când portarul dormea. Acolo s-a jucat campionatul. La ei, apăra Arlaukis în ultimul minut, la noi, Vlad ia gol

Responsabilitatea este numai a mea, toată viața numai eu sunt responsabil, nu dau vina pe nimeni", a spus Becali, la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.