Patru traficanţi de droguri din Oradea au fost prinşi miercuri cu peste 200 kilograme de marijuana. la Tribunalul Bihor a dispus arestarea preventivă a „grădinarilor”.
Patru traficanţi de droguri din Oradea au fost prinşi miercuri cu peste 200 kilograme de marijuana. la Tribunalul Bihor a dispus arestarea preventivă a „grădinarilor”.
Patru persoane au fost reţinute pentru trafic de droguri de mare risc, fiind acuzate că ar fi comercializat heroină şi ecstasy către consumatorii din Capitală.
Şase cetăţeni români şi moldoveni au fost trimişi în judecată de procurorii DIICOT într-un dosar în care sunt acuzaţi că ar fi constituit un grup infracţional specializat în producerea ilegală de ţigarete.
Procurorii Serviciului Teritorial Constanţa al DIICOT au trimis în judecată 28 de membri ai unui grup infracţional organizat, care a acţionat în municipiul Mangalia timp de 10 ani, între 2011 şi 2021.
Procurorii DIICOT au reţinut 12 persoane în urma a 27 de percheziţii efectuate luni, în judeţul Braşov, într-un dosar de înşelăciune şi spălare de bani, în care prejudiciul a fost estimat la aproximativ 8,4 milioane de euro.
Patru traficanţi de droguri au fost reţinuţi de procurorii DIICOT, fiind acuzaţi că au jefuit un alt traficant de droguri, în timp ce acesta din urmă ridica din faţa autogării Militari din Bucureşti un colet expediat din Olanda care conţinea cocaină.
Trei persoane prinse în flagrant în timp ce vindeau droguri (cocaină) au fost reţinute de procurorii DIICOT - Serviciul Teritorial Craiova şi ulterior au fost arestate preventiv pentru infracţiunea de trafic de droguri de mare risc în formă continuată.
O cultură de cannabis a fost descoperită în judeţul Constanţa, iar poliţiştii au confiscat cinci kilograme de astfel de plante. Trei persoane au fost reţinute pentru trafic de droguri de mare risc.