Un microbuz în care se află opt persoane a fost implicat vineri dimineaţa într-un accident pe A1, pe sensul de mers Sebeş - Deva, pe raza localităţii Aurel Vlaicu, la limita dintre Alba şi Hunedoara, după ce a intrat într-un TIR.
Un microbuz în care se află opt persoane a fost implicat vineri dimineaţa într-un accident pe A1, pe sensul de mers Sebeş - Deva, pe raza localităţii Aurel Vlaicu, la limita dintre Alba şi Hunedoara, după ce a intrat într-un TIR.
Laura Sârbu, secretar general al Primăriei municipiului Deva, soţul acesteia, angajat în cadrul Biroului Investitori Relaţii Externe, şi administratorul unei firme au fost arestaţi preventiv joi pentru 30 de zile de Tribunalul Alba.
Un copil din Deva, infectat cu noul coronavirus, a fost salvat de medicii de la Spitalul Clinic de Pediatrie din Sibiu, unde a fost internat la Terapie Intensivă, şi acum se va putea întoarce acasă.
Adrian David, administratorul public al municipiului Deva, a fost din nou diagnosticat cu COVID-19 după prima infectare, din martie, scrie „Gazeta de Dimineață”.
Un medic tânăr, fără alte afecţiuni, a povestit că totul începe ca o răceală. Primele simptome ale COVID-19 au fost durere în gât, oboseală şi temperatură, agravându-se la circa două zile de la debutul bolii.
Spitalul Judeţean de Urgenţă Deva este condus, începând de miercuri, de o echipă formată din patru medici militari. Întreaga activitate va fi coordonată de lt. col. medic dr. Constantin Vlase, specialist în boli infecţioase, directorul medical al Spitalului Militar Galați.
Regina Maria a României își punea viața în pericol vizitând barăcile în care erau tratați bolnavii doborâți de tifos. De atunci, au trecut mai bine de 100 de ani. În zilele noastre, medicii de la spitalele Mioveni și Orăștie au fugit din fața pandemiei.
O femeie în vârstă de 56 de ani din Deva, care s-a întors în 13 februarie din Thailanda, este suspectă de infecţie cu COVID 19, fiind transportată duminică la Spitalul de Boli Infecţioase „Victor Babeş” din Timişoara, unde este supusă testeste