Grecia va impune restricţii de circulaţie pe perioada nopţii şi va interzice muzica în barurile, cafenelele şi restaurantele din Salonic, al doilea oraş ca mărime din ţară, ca urmare a creşterii cazurilor de Covid-19, a comunicat joi Guvernul.
Grecia va impune restricţii de circulaţie pe perioada nopţii şi va interzice muzica în barurile, cafenelele şi restaurantele din Salonic, al doilea oraş ca mărime din ţară, ca urmare a creşterii cazurilor de Covid-19, a comunicat joi Guvernul.
Un prim caz de contaminare cu varianta identificată iniţial în Africa de Sud a noului coronavirus a fost depistat duminică la Salonic, al doilea oraş din Grecia (nord), s-a aflat de la Organizaţia Naţională de Sănătate Publică (Eody).
Ministerul Afacerilor Externe a precizat că, potrivit datelor comunicate de către autorităţile locale Ambasadei României la Atena şi Consulatului României la Salonic, doi români aflaţi în Insula Evia şi unul aflat în Salonic au fost testaţi pozitiv pentru Covid-19.
Până la concediul de vară mai este cale lungă, iar, după iarna destul de lungă, „bateriile“ au nevoie de câteva zile de relaxare și distracție pentru a se reîncărca. Soluția?