Doi militari răniţi în explozia rachetei nucleare, accident produs la 8 august în nordul Rusiei, au murit din cauza contaminării radioactive, afirmă surse medicale citate de presa rusă.
Doi militari răniţi în explozia rachetei nucleare, accident produs la 8 august în nordul Rusiei, au murit din cauza contaminării radioactive, afirmă surse medicale citate de presa rusă.
Directorul general al Nuclearelectrica, Cosmin Ghiță, a afirmat într-o conferinţă de presă, că nivelul de radiații de pe teritoriul României nu a crescut în urma exploziei din Rusia.