VIDEO O șoferiță de 53 de ani, „cascador” de ocazie. Sare peste parapet și se răstoarnă cu mașina
O șoferiță în vârstă de 53 de ani a fost autoarea unei adevărate cascadorii pe Calea Florești din municipiul Cluj-Napoca. Femeia a pierdut controlul volanului, a lovit parapetul de beton dintre sensuri și a sărit cu mașina pe contrasens, unde s-a răsturnat.
O femeie în vârstă 53 de ani, din județul Bistrița-Năsăud, care se deplasa cu autoturismul pe direcția Cluj-Napoca spre Florești, la un moment a pierdut controlul asupra direcției de deplasare.
Mașina s-a izbit de parapetul de pe mijlocul drumului, iar în urma impactului a fost proiectată pe sensul opus de mers. Aici a intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus de un bărbat în vârstă de 53 de ani, din municipiul Cluj-Napoca.
În urma evenimentului au rezultat doar pagube materiale, relatează gherlainfo.ro.
Testările conducătorilor auto efectuate de polițiști cu aparatul etilotest au indicat rezultate negative.