VIDEO Ianis Hagi a marcat în meciul de debut din Belgia

DE Alexandru Pop | Actualizat: 27.07.2019 - 08:20
Foto Inquam Phtotos/Alberto Groșescu

Intrat în minutul 74 la Genk, Ianis Hagi a avut nevoie de doar două minute pentru a marca primul său gol în Belgia. Genk - Kortijk s-a terminat 2-1.

Kortrijk a deschis scorul, în minutul 13, prin De Sart. Nygren a egalat pentru Genk, iar Ianis şi-a dus echipa în avantaj

După o lovitură liberă executată de la jumătatea terenului, mingea a ajuns la Ito care a încercat să lobeze un adversar, iar Hagi Jr. a venit din spate și a împins mingea în plasă, marcând pentru 2-1.

Spre bucuria suporterilor, dar şi a lui Gică Hagi, care a văzut meciul din tribune.

Ianis Hagi, transferat pe 4 milioane de euro la Genk

Dimitri de Conde, directorul sportiv de la Genk, a dezvăluit suma reală pentru care fiul „Regelui” a ajuns în Belgia.

Presa a scris că Genk a plătit pentru Ianis 8 milioane de euro. Adevărul este că am plătit doar jumătate din această sumă”, potrivit acestuia, citat de Digisport.

Potrivit spuselor directorului sportiv al campionilor Belgiei, Genk ar fi plătit 4 milioane de euro pentru jucătorul de 20 de ani.