marți 07 octombrie
EUR 5.0916 USD 4.3652
Abonează-te
Newsweek România

Cioloș, după ce Dragnea a spus că USR+ fură frigidere: Vom recupera proprietățile furate de la stat

Data publicării: 21.04.2019 • 12:58 Data actualizării: 21.04.2019 • 12:58
Dacian Cioloș râde de Dragnea. Foto Steluța Popescu
Dacian Cioloș râde de Dragnea. Foto Steluța Popescu

Pentru cineva care se teme atât de tare de răcoare, obsesia recentă a domnului Dragnea pentru frigidere este cel puțin ciudată, a declarat liderul PLUS Dacian Cioloș.

Preşedintele PSD a declarat la Botoșani, în fața unei mulțumi adunate la o manifestare electorală, că, trăind într-o ţară liberă, pot vota cu USR-PLUS, dar în cunoştinţă de cauză: „Vor să desfiinţeze dreptul la proprietate. Dacă nu mai vreţi case, terenuri, maşini, frigidere, «aragaze», e în regulă“.

Liderul PLUS Dacian Cioloș a reacționat la această acuzație, ironizându-l pe Drangea: „Pentru cineva care se teme atât de tare de răcoare, obsesia recentă a domnului Dragnea pentru frigidere este cel puțin ciudată”

Acesta a menționat că „apropo de proprietăți”, USR+ va recupera doar proprietățile furate de la stat. „Începem cu Belina, continuăm cu tot ce v-ați luat pe semnătură prin guvern din proprietatea publică și ați trecut pe firmele voastre”, a arătat Dacian Cioloș.

Mai multe articole din secțiunea Politică

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră