VIDEO Un mort și mai mulți răniți în urma unui atac rusesc cu rachete la Nikolaev

În dimineața zilei de 17 iunie, forțele de ocupație rusești au lansat rachete asupra orașului Nikolaev ucigând un civil, transmite primarul orașului, Oleksandr Sienkevich.
Lovitura cu rachete rusești a avariat patru clădiri de apartamente cu mai multe etaje și o instalație de infrastructură.
Potrivit informațiilor disponibile, o persoană a fost ucisă și șase rănite, inclusiv un copil.
Aftermath of a missile attack #Mikolayiv this morning. pic.twitter.com/CHiSPHqUUO
— NEXTA (@nexta_tv) June 17, 2022
Citește și: VIDEO Un australian a vândut tot și s-a mutat în metroul din Harkov. „Voi rămâne să ajut până mor”
În prezent, eforturile de salvare sunt în curs de desfășurare, iar efectele și consecințele loviturii vor fi raportate ulterior.
Citește și: VIDEO Un australian a vândut tot și s-a mutat în metroul din Harkov. „Voi rămâne să ajut până mor”
Rușii au lansat o lovitură de artilerie asupra comunității Zelenodolsk, regiunea Dnipropetrovsk, a declarat șeful Administrației militare regionale din Dnipropetrovsk, Valentyn Reznichenko, potrivit Pravda.
"Inamicul a lansat o lovitură de artilerie asupra comunității Zelenodolsk. Satul Velyka Kostromka a fost lovit. Din fericire, nu au fost raportate victime", a scris Reznichenko.
Sirena de raid aerian a sunat în regiunea Dnipropetrovsk o singură dată noaptea trecută.