Mii de articole contrafăcute, descoperite la vama Giurgiu în autocare venite din Turcia și Bulgaria.Polițiștii de frontieră au găsit peste 4.000 de produse vestimentare, încălțăminte și parfumuri inscripționate cu mărci de lux false.
Mii de articole contrafăcute, descoperite la vama Giurgiu în autocare venite din Turcia și Bulgaria.Polițiștii de frontieră au găsit peste 4.000 de produse vestimentare, încălțăminte și parfumuri inscripționate cu mărci de lux false.
Poliţiştii de frontieră au identificat pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă - Otopeni, de la începutul anului, peste 100 de documente false sau falsificate.
Poliţiştii de frontieră au descoperit, în perioada ianuarie - august, în urma misiunilor desfăşurate în punctele de trecere a frontierei şi în zona de competenţă, 135 de autovehicule şi utilaje furate din străinătate.
Guvernul României vrea să cumpere un avion pentru Poliția de Frontieră în valoare de 163.764.000 lei.
Escrocherie în numele Poliției de Frontieră. Escrocii cer datele personale. Totul începe cu un apel. Directoratul Național de Securitate Cibernetică trage un semnal de alarmă.
Peste un kilogram de cocaină a fost descoperită, de poliţiştii de frontieră, ascunsă în maşina unui bărbat care intrase în ţară pe la Nădlac, care a fost oprit în trafic pentru control.
Un ucrainean și soția sa cu dublă cetățenie româno-ucraineană au încercat să aducă în România o sumă mare de bani. Dar nu au vrut să declare acest lucru la graniță, crezând că îi pot ascunde. Au fost prinși de polițiștii de Frontieră.
Autorităţile de frontieră bulgare au informat Inspectoratul Teritorial al Poliţiei de Frontieră Giurgiu, cu privire la faptul că, în data de 08.06.2025, în intervalul orar 12:00 - 17:00, pe teritoriul Bulgariei, în oraşele Ruse, Vidin şi Silistra, sunt planificate mitinguri.