Numărul copiilor care merg la școală, grădinițe sau creșe a scăzut constant în ultimii zece ani.
Numărul copiilor care merg la școală, grădinițe sau creșe a scăzut constant în ultimii zece ani.
Situația demografică a României s-a degradat constant de la Revoluție încoace, odată cu emigrația masivă și scăderea naturală.