vineri 05 septembrie
EUR 5.0787 USD 4.3463
Abonează-te
Newsweek România

Interlopul Robert Bușă a năvălit cu sabia la un priveghi. Se certase cu fosta soție

Data publicării: 08.02.2023 • 13:59 Data actualizării: 08.02.2023 • 15:16
Interlopul Robert Bușă a năvălit cu sabia la priveghiul celor trei copii axfisiați cu fum Foto: cancan.ro
Interlopul Robert Bușă a năvălit cu sabia la priveghiul celor trei copii axfisiați cu fum Foto: cancan.ro

Interlopul Robert Bușă, zis Yoc a devenit cunoscut după ce i-a atacat pe frații Cămătaru chiar pe holul Curții de Apel București, unde a avutun schimb de lovituri cu Sile Cămătaru.

Interlopuș Robert Bușă ar fi intrat, în forță, înarmat cu o sabie, la priveghiul celor trei copilași care au murit intoxicați cu fum, săptămâna trecută, într-o casă din sectorul 5. Rudele au sunat, disperate, la Poliție.

Yoc a devenit cunoscut după ce i-a atacat pe frații Cămătaru chiar pe holul Curții de Apel București, unde s-a implicat într-un schimb de lovituri cu Sile Cămătaru. Ulterior, după ce a pozat în victimă și a luat de la Cămătari daune evaluate la aproximativ 60.000 de euro, interlopul s-a asociat cu gruparea Sportivilor, după ce, ani la rând, fusese unul dintre cei mai credincioși locotenenți ai fraților Nuțu și Sile Balint.

Ulterior, în februarie 2021, Yok l-a înjunghiat și pe Alexandru Stoica, zis Aticu, unul dintre finii lui Nuțu Cămătaru, care, deși grav rănit, a reușit să scape cu viață. Aflat în libertate, Robert Yoc s-a făcut din nou remarcat și săptămâna trecută, după ce s-a certat cu fosta lui soție, Nicoleta Vasile, zisă Indianca.

Citește și: VIDEO Viață de urmăriți general: Mircea Nebunu, petreceri cu Salam, Anaser Duduianu dă pilde pe net

După despărțire, femeia s-a mutat la mama ei, care, spun anchetatorii, ar locui în același imobil în care a avut loc cumplita tragedie în urma căreia trei frățiori, în vârstă de doi, trei și respectiv șase ani, au murit asfixiați. Surse judiciare au declarat, pentru Spynews, că la data de 3 ianuarie, mama femeii a sunat la 112 și a anunțat că fostul ginere, Robert Bușă zis Robert Yoc, ar fi amenințat că vine peste ea acasă înarmat cu o sabie, deoarece Indianca s-a certat cu el. Bărbatul a fost pus pe fugă de către polițiști, care, ulterior, au întocmit un formular pentru emiterea unui ordin de protecție împotiva acestuia, conform SpyNews.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră