Un mare fotbalist „dă de pământ” cu tricolorii: Au jucat lamentabil. Nu meritam egalul. Inadmisibil

DE Alex Darvari | Actualizat: 17.06.2023 - 16:39
Un mare fotbalist „dă de pământ ” cu tricolorii - Foto: Profimedia

Florin Răducioiu, marele internațional român, a spus că România a jucat lamentabil cu Kosovo, în urma căreia am făcut 0 -0 .

Florin Răducioiu, fost mare internațional de fotbal, a declarat că România nu merita să facă egal în Kosovo.

„Apreciez foarte mult sacrificiul jucătorilor. Apreciez foarte mult sacrificiul celor din apărare, dar prea puţin din atac. Jucători aproape indolenți! Băieţii ăştia nu au reuşit... Vrem mai mult. Dacă vrem să ne calificăm, trebuie să fim mult mai eficienţi.

Pe mine nu mă deranja dacă am fi avut ocazii de gol, cum au avut ei, pe contraatac. Dar nu am reuşit să ieşim cu 3-4 pase din propriu teren. Este lamentabil! Inadmisibil! Nu se poate!

Un mare fotbalist „dă de pământ” cu tricolorii

Nu meritam să terminăm la egalitate! Kosovo a fost superioară, mai ales în repriza a doua, din aproape toate punctele de vedere: fizic, tactic, tehnic, al voinţei de luptă. Doar imprecizia, mai ales a lui Muriqi, a făcut să nu ne întoarcem fără nici măcar un punct din Kosovo.

A fost o echipă a României care nu a arătat aproape nimic. O echipă a României disperată în a doua repriză, mai ales. Părea că, de la un moment la altul, Kosovo putea înscrie.

Nu putem emite pretenţii pentru locul doi, mai ales după această repriză a doua dezastruoasă. Sunt foarte dezamăgit! Mă aşteptam un pic mai mult şi din punct de vedere individual de la Man, de la Coman, de la cei care au intrat. De Puşcaş nu mai spun”, a declarat Răducioiu la Prima Sport.