Egal spectaculos între FCSB și CFR Cluj

DE Edi Neagu | Actualizat: 24.01.2022 - 09:27
Dan Petrescu, nemulțumit de rezultat. FOTO: Facebook

Derby-ul campionatului s-a încheiat 3-3, cu un gol marcat în ultima fază a meciului.

CFR Cluj a condus-o cu 2-1 și pe 3-2 pe FCSB, dar a obținut un singur punct, pentru că Iulian Cristea a egalat la 3 în minutul 93, potrivit digisport.ro.

La finalul meciului, Dan Petrescu nu s-a ferit să-l critice pe Mike Cestor, căruia i-a reproșat lipsa de reacție la faza la care Iulian Cristea a marcat, petrecută la doar câteva zeci de secunde de la momentul în care francezul a intrat pe teren.

”E clar că eram mulțumit cu un egal la început, dar când conduci cu 2-1 și 3-2... Nu-mi aduc aminte când am fost egalat așa la CFR. Normal că sunt supărat când fundașul care intră nu sare.

Mă așteptam să intre fresh și să dea în minge. Regret că am făcut acea schimbare. Sunt supărat pe el, pe mine, pe toată lumea.

Victoria era senzațională. Când ai 3-2 în minutul 93, n-ai voie să pierzi”, a spus Dan Petrescu.

După remiza de pe Arena Națională, CFR Cluj rămâne la 10 puncte în fața principalei urmăritoare, FCSB, însă Dan Petrescu este de părere că echipa sa va pierde campionatul dacă erorile din defensivă vor continua.

”Așa, nu ajungem campioni niciodată! Dacă vom continua așa, titlul se va duce în altă parte. Dacă vrem să facem față în campionat și în Europa, trebuie să ne apărăm mai bine.

Păcat de golurile lui Debeljuh, era o victorie fantastică. De Otto (n.r. Hindrich) n-aș vrea să zic nimic, e tânăr. El a făcut un campionat senzațional, noi nu ne așteptam să ajungă titular. Chiar dacă a greșit, nu putem da vina pe el”, a transmis Dan Petrescu.