duminică 05 octombrie
EUR 5.0889 USD 4.3349
Abonează-te
Newsweek România

Cristina Neagu, cel mai bine plătit handbalist din România: 18.000 euro pe lună

Data publicării: 22.05.2019 • 12:21 Data actualizării: 22.05.2019 • 14:26
Foto Inquam Photos/Alberto Groșescu
Foto Inquam Photos/Alberto Groșescu

Cea mai bună jucătoare de handabal din lume, Cristina Neagu, este cel mai bine plătit bugetar din România.

Cristina Neagu a cerut 21 de mii de euro, dar, până la urmă a semnat prelungirea de contract cu CSM pentru 18 mii de euro.

Cristina Neagu a semnat oficial noul contract cu CSM București. Va juca la fosta campioană a României până în 2021 și promite că trofeele vor reveni la formația bucureșteană, după întoarcerea sa pe teren.

„De fiecare dată când am spus că vreau să revin mai puternică, nu am spus-o ca să demonstrez cuiva ceva. Nu... În primul rând am vrut să-mi demonstrez mie că pot să ajung din nou să joc la cel mai înalt nivel, și am și făcut-o. Cu siguranță că sunt în continuare lucruri pe care vreau să le obțin. Îmi lipsesc încă trofee ale Ligi Campionilor”, a declarat Neagu pentru Digi24.

Desemnată de patru ori „Cea mai bună jucătoare a lumii”, Neagu are în palmares un singur trofeu al Ligii Campionilor - câștigat în 2015, când evolua la Buducnost Podgorica.

Mai multe articole din secțiunea Sport

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră