luni 06 octombrie
EUR 5.0886 USD 4.3619
Abonează-te
Newsweek România

Gabriela Firea a cenzurat-o pe Clotilde Armand. Primarul USR avea mai multe like-uri

Data publicării: 25.11.2020 • 22:19 Data actualizării: 25.11.2020 • 22:27

Un comentariu făcut de primarul Sectorului 1, Clotilde Armand (USR), la o postare a fostului primar al capitalei, Gabriela Firea (PSD), a fost șters.

Firea a preluat, pe Facebook, un articol de pe site-ul stiri pe surse, în care se arăta că primăria Sectorului 1 a tăiat 300.000 de lei din bugetul Colegiului German Goethe.

“Unde este România educată? Unde sunt investițiile promise? Iată decizii groaznice ale guvernării #DeDreapta

#NuLePasăDeOameni“, a scris Firea.

În replică, Armand i-a cerut să lase ipocrizia și i-a amintit că fostul primar PSD Daniel Tudorache a lăsat aproape gol bugetul Sectorului 1.

În scurt timp, mesajul lui Armand a strâns peste 1.100 de like-uri, în timp ce postarea lui Firea abia depășise 800. În consecință, Firea a șters criticile primarului USR.

Mai multe articole din secțiunea Politică

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră