luni 06 octombrie
EUR 5.0889 USD 4.3349
Abonează-te
Newsweek România

Fiica fostului aliat a lui Putin a fost găsită moartă în apartamentul ei din Moscova

Data publicării: 14.07.2023 • 18:52 Data actualizării: 14.07.2023 • 18:52
Fiica fostului aliat a lui Putin a fost găsită moartă în apartamentul ei din Moscova Foto: Twitter
Fiica fostului aliat a lui Putin a fost găsită moartă în apartamentul ei din Moscova Foto: Twitter

Fiica aliatului lui Putin a fost găsită moartă în apartamentul ei din Moscova, după ce „s-a simțit rău”. Natalia Bochkareva, 44 de ani, a fost găsită moartă în apartamentul ei din Presnensky, Moscova. Era fiica fostului aliat al lui Putin, Vasily Bochkarev, care a murit în 2016.

Fiica aliatului lui Putin a fost găsită moartă în apartamentul ei din Moscova, după ce „s-a simțit rău” .Natalia Bochkareva, 44 de ani, a fost găsită moartă în apartamentul ei din Presnensky, Moscova.

Era fiica fostului aliat al lui Putin, Vasily Bochkarev, care a murit în 2016.

Natalia Bochkareva, 44 de ani, fiica fostului aliat al lui Putin, Vasily Bochkarev, a fost găsită moartă în apartamentul ei din districtul Presnensky din Moscova pe 11 iulie.

Citește și: NATO și Rusia aproape de un conflict deschis. Marea Neagră, punct fierbinte al posibilei confruntări

Din primele informații, femeia era de negasit si apropiatii au alertat poliția care s-a dus la proprietatea sa. Oamenii legii i-au descoperit cadavrul.

Este ultima dintr-un lung șir de personalități publice care s-a îmbolnăvit brusc și a murit în Rusia, scrie dailymail.co.uk.

Nu existau urme de moarte violentă

Nu au existat semne de moarte violentă, potrivit rapoartelor preliminare. Era fiica regretatului Bochkarev, cel care a guvernat regiunea Penza din 1998 până în 2015.

Bătrânul de 67 de ani, care aparținea partidului Rusia Unită a lui Vladimir Putin, a murit de cancer pulmonar la un an după ce a părăsit mandatul.

Bochkareva a gestionat afacerile familiei de prelucrare a cheresteatului și de panificație după moartea tatălui ei, scrie presa străină.

Citește și: Mircea Geoană: „Niciodată în istoria agitată a României nu am avut securitatea garantată ca acum”

Dar în urmă cu doi ani, Natalia Bochkareva a căzut victima unei înșelătorii când i-a trimis unui așa zis ghicitor 16 milioane RUB (136.000 GBP) pentru a elimina un blestem.

Cu toate acestea, după ce a primit banii, ghicitoarea rupsese orice contact cu Natalia și nu și-a îndeplinit partea din acordul lor.

Mai multe articole din secțiunea Internațional

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră