Că bărbații trăiesc mai puțin ca femeile e un fpt dovedit și de statistici. Speranța de viață în majoritatea țărilor este mai mare la femei, decât la sexul opus. Dar care este cauza acestei diferențe și care sunt lucrurile pe care bărbații le-ar putea remedia?