Clipe de coșmar la meciul CFR Cluj-Slavia Praga: Un suporter ar fi făcut infarct în tribune

DE Alin Crișan | Actualizat: 13.10.2022 - 20:47
Un suporter ar fi făcut infarct pe stadion la meciul dintre CFR Cluj și Slavia Praga - Foto: Digisport

În cele din urmă, după 15 minute, suporterul a părăsit stadionul pe targă și a fost transportat la spital, în aplauzele celorlalți spectatori prezenți pe arena din Gruia.

Jocul din Gruia a început cum nu se putea mai bine pentru trupa lui Dan Petrescu. După ce au învins cu 1-0 la Praga, cei de la CFR Cluj au deschis scorul și pe teren propriu, în minutul 11. Ciprian Deac, recuperat aproape miraculos în urma accidentării din ultima rundă din Liga 1, a transformat cu siguranță un penalty.

În minutul 26, arbitrul a întrerupt partida. Un suporter al lui CFR Cluj a avut nevoie de îngrijiri medicale în tribune, iar doi medici s-au deplasat imediat acolo. Și o ambulanță a intrat pe teren, în zona în care se afla fanul respectiv, care, după spusele comentatorilor meciului, ar fi făcut infarct.

Momentul a adus aminte de ceea ce s-a întâmplat de curând la meciul Cadiz - Barcelona 0-4, din La Liga. Atunci, partida a fost întreruptă pentru aproximativ o oră, până când un fan octogenar care a făcut infarct în tribune a fost stabilizat și transportat la spital, scrie digisport.ro