duminică 05 octombrie
EUR 5.0889 USD 4.3349
Abonează-te
Newsweek România

Claudiu Năsui, șeful USR București: Nicușor Dan rămâne candidatul USR pentru Primăria Capitalei

Data publicării: 10.12.2019 • 09:25 Data actualizării: 10.12.2019 • 10:45
Claudiu Năsui, deputat USR
Claudiu Năsui, deputat USR

Claudiu Năsui, nou ales președinte al USR București, a declarat pentru G4Media.ro că Nicușor Dan rămâne candidatul partidului la Primăria București și face un apel către opoziție de a susține un singur candidat la alegerile locale pentru Capitală.

”Am avut o campanie curată și pozitivă. Acum USR București trebuie să fie unit și să câștige alegerile locale. Avem nevoie de o strategie prin care să avem un candidat unic la București cât mai repede.

Nicușor Dan rămâne candidat al USR București pentru Primăria Capitalei. Vom avea nevoie de un candidat comun al Alianței. Și apoi de un candidat comun al opoziției”, a declarat deputatul Claudiu Năsui, noul președinte al USR București, pentru G4Media.ro.

Claudiu Năsui a fost ales președintele USR București, câștigând alegerle interne, în fața celorlalți șase candidați, cu 556 din cele 1.102 voturi valabil exprimate, adică 50,4% din total. Năsui e considerat un apropiat al echipei lui Dan Barna, care conduce acum USR.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră