Neymar, accidentare horror în meciul cu St. Etienne

DE Adrian Costin | Actualizat: 28.11.2021 - 19:46

În minutul 85, Neymar a fost victima unei intervenții extrem de dure care l-a lăsat prăbușit pe gazon și strigând de durere.

Brazilianul a început  bine partida cu St. Etienne. În minutul 5, Neymar a înscris în poarta lui Green, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

În minutul 85, pupă o intrare prin alunecare a lui Yvann Macon, Neymar a aterizat greșit pe piciorul stâng și a căzut pe teren ca secerat.

Pe reluare se vede clar cum glezna brazilianului s-a îndoit într-o poziție nefirească, iar Neymar a început să urle de durere. Jucătorul lui PSG a făcut semn echipei tehnice să trimită medicii și imediat a fost scos din teren pe targă.

În locul brazilianului, Mauricio Pochettino l-a trimis în teren pe Eric Dina.

Imaginile în care Neymar apare în lacrimi de durere i-au îngrijorat pe suporterii lui PSG care se întreabă cât timp va lipsi fotbalistul brazilian, conform DigiSport.

St. Etienne – PSG 1-3

PSG a învins St. Etienne cu scorul de 3-1, iar Lionel Messi a fost unul dintre eroii partidei.

După ce golul lui Neymar din minutul 5 a fost anulat pe motiv de ofsaid, St. Etienne a deschis scorul prin Bouanga în minutul 23. Totuși, pe finalul primei reprize, Messi i-a pasat decisiv lui Marquinhos care a finalizat.

Același Messi a contribuit și la celelalte două goluri, al lui Di Maria, din minutul 79, și al lui Marquinhos, din minutul 90+1.

Partida cu St. Etienne a fost și meciul de debut al lui Sergio Ramos la PSG.