Jucător profesionist de baschet a aflat în timpul meciului că este suspect de COVID. A fost eliminat

DE Alex Darvari | 06.02.2021 - 13:24
Kevin Furant, în negru / Guardian

Toronto Raptors a învins Brooklyn Nets, scor 123-117, iar legendarul Kevin Durant (32 de ani) a fost informat de oficialii NBA să părăsească terenul în sfertul trei.

A fost haos pe teren la meciul dintre Nets și Raptors, câștigat de canadieni cu scorul de 123 la 117. Pentru prima dată după 866 de meciuri începute ca titular, Kevin Durant a fost rezervă la partida disputată în Scotiabank Arena.

Kevin Durant, scos de pe teren în timpul meciului
Înainte de meci, baschetbalistul american a avut contact cu o persoană care a avut un test neconcludent de COVID-19. Chiar dacă Durant a avut trei teste negative înainte de partida cu Toronto Raptors, acesta nu a fost lăsat să intre pe teren până nu a sosit testul negativ al contactului.

În sfertul trei, cei din staff au fost informați despre faptul că persoana considerată contact al lui Kevin Durant a ieșit pozitivă la un alt test COVID-19, iar dublul campion NBA a fost scos de pe teren după ce a evoluat doar 19 minute. „Eliberați-mă” a fost mesajul postat de Kevin Durant pe contul său de Twitter, arată gsp.ro.