Ministrul de Externe sârb, Nikola Selakovic, va efectua, luni, o vizită în România, context în care va fi semnat un Acord guvernamental prin care Guvernul Serbiei va transfera, cu titlu gratuit, Executivului de la Bucureşti dreptul de proprietate asupra clădirii "Luceafărul".