luni 13 octombrie
EUR 5.0903 USD 4.3905
Abonează-te
Newsweek România

Interlopul Boncu se plânge în instanță: Nici reducere la cocaină nu aveam. O problemă de sănătate

Data publicării: 18.02.2021 • 08:16 Data actualizării: 18.02.2021 • 08:27
Lucian Boncu Foto: pressalert.ro
Lucian Boncu Foto: pressalert.ro

Interlopul Lucian Boncu, cel care se lăuda că le-ar fi preparat cocaoină lui Smiley, Pepe, Salam și multor alte vedete, spune acum, în apărarea sa, ca nu putea fi lider interlop pentru că nu avea nici măcar reducere la cocaină.

Din arest, Lucian Boncu a cerut să fie din nou audiat, la Tribunalul Timiș, în dosarul de trafic de cocaină al rețelei conduse chiar de el.

Citește și

Interlopul Romi Neguș a făcut o brigadă de 120 de inși ca să-i bată pe „sportivii" lui Mircea Nebunu

Acum câteva zile, Pressalert.ro a făcut publică o înregistrare făcută de DIICOT în care Boncu se lăuda că a preparat cocaină pentru multe vedete din showbiz-ul românesc. Acum, în fața instanței spune că el lua cocaină pentru că avea o problemă de sănătate.

Citește și

Ucigașul unui adolescent bătut cu bâte și pietre, prins după 14 ani. Un alt părtaș e încă liber

"De așa zisa interlopeală a mea pot să spun că nu există nimic, nicio plângere, nicio persoană păgubită.Era o problemă de sănătate pentru că mi-am consumat banii, nu am făcut bani din cocaină. Tot ce e scris în actul de sesizare e ficțiune, care nu are nimic cu realitatea. Ce lider puteam să fiu dacă nu aveam nici măcar reducere la cocaină? Prețul era întreg", a spus Boncu în instanță.

Citește și

VIDEO DIICOT Interlopul Boncu spune că îi făcea lui Smiley cocaină la bong. Smiley: Nu îl cunosc

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România

Newsweek România Ultima oră

Newsweek România
Ultima oră