Ce a găsit Mourinho în Macedonia la meciul cu Shkendija: porți cu 5 cm mai mici

DE Alexandru Pop | 25.09.2020 - 10:34
Mourinho s-a pozat cu porțile/FOTO: Twitter

Jose Mourinho, antrenorul lui Tottenham, a avut parte de un episod incredibil în Macedonia, înainte de meciul cu Shkendija, echipa care a eliminat FC Botoșani. Porțile erau prea mici, lucru remarcat imediat de către experimentatul Joe Hart.

Goalkeeper-ul englez s-a dus imediat la antrenroul său, iar Mourinho a chemat un reprezentant UEFA pentru a rezolva situația.

”Înainte de meci a fost o situație amuzantă, pentru că portarul meu mi-a spus că porțile sunt prea mici. Am fost să văd și erau mici.

Am adus un delegat UEFA și erau cu 5 centimetri mai mici. Am cerut porți de dimensiunile corecte”, a spus Mourinho, citat de Goal.

Eric Lamela a deschis scorul în Macedonia, în minutul cinci, dar Shkendija a egalat în minutul 55, prin Nafiu. Bucuria gazdelor nu a durat mult. Heung-Min Son a dus scorul la 2-1 cu reușita sa din minutul 70, iar Harry Kane stabilit scorul final în minutul 79: 3-1 pentru Tottenham.