Probabil că oricine a băut un espresso mcar o dată și a simțit gustul intens pe care această cafea, servită în ceșcuțe mici, îl are. Ori mirosul inconfundabil ce ne învăluie din aburii fierbinți și parfumați ai băuturii. Dar cum ar fi să facem un espresso fără apă fierbinte?