Temperaturile ridicate alternate cu furtuni și răciri bruște nu afectează doar confortul zilnic, ci și echilibrul hormonal. Medicul endocrinolog Antonela Burlacu explică de ce ne simțim mai obosiți, mai irascibili sau transpirăm excesiv și cine sunt persoanele cele mai expuse.