Ministrul desemnat al Justiției, Cătălin Predoiu, a declarat marți, că ministerul pe care îl conduce trebuie să plătească în perioada 2020-2024 aproximativ 390 de milioane de euro pentru drepturile salariale ale magistraților care și-au recuperat în instanță sporurile.