Anul 2022 a fost unul plin de provocări, în care Guvernul a gestionat criza energetică şi a susţinut, în acelaşi timp, investiţiile, a scris vineri pe Facebook ministrul Energiei, Virgil Popescu.
Anul 2022 a fost unul plin de provocări, în care Guvernul a gestionat criza energetică şi a susţinut, în acelaşi timp, investiţiile, a scris vineri pe Facebook ministrul Energiei, Virgil Popescu.
Contractele pentru execuţia celor trei loturi ale Autostrăzii Focşani-Bacău au fost câştigate de un constructor român, iar după semnarea documentelor acesta are la dispoziţie 30 de luni pentru finalizarea lucrărilor, a notat, vineri, ministrul Transporturilor şi Infrastructurii.
Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca anunţă, joi, că reia analiza tezei de doctorat a ministrului Lucian Bode, după noile suspiciuni privind plagiatul. Universitatea va coopta în analiză şi experţi internaţionali independenţi.
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, a anunţat, joi, că primele cantităţi de vaccin cu noua formulă împotriva infecţiei cu SARS-CoV-2 au sosit în ţară în această săptămână.
Sindicatul Naţional Sport şi Tineret îl acuză pe ministrul Eduard Novak de faptul că ar conduce ilegal şi în interes personal maşini aflate în dotarea ministerului, susţinând că autovehiculele pe care Novak le conduce trebuie adaptate persoanelor cu dizabilităţi.
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, a anunţat că la finalul lunii noiembrie vor sosi în ţară primele doze de vaccin anti-COVID-19 adaptat la variantele Omicron BA4 şi BA5 şi că se va vaccina cu doza a patra împotriva acestei boli.
În cadrul unei conferinţe privind securitatea organizată în Bahrain, Cleverly a acuzat regimul de la Teheran de răspândirea ''distrugerii şi a unei băi de sânge'' în întreaga lume.
Ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, anunţă că vineri au fost făcute primele plăţi pentru Programul ”Anghel Saligny”, în valoare de peste 58 de milioane de lei.