Un medic rezident a fost găsit decedat în toaleta Spitalului Floreasca. Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete a transmis un mesaj de condoleanțe și a făcut apel la decență și evitarea speculațiilor.
Un medic rezident a fost găsit decedat în toaleta Spitalului Floreasca. Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete a transmis un mesaj de condoleanțe și a făcut apel la decență și evitarea speculațiilor.
Alexandru Rogobete face apel la formarea unui guvern funcțional. „Proiecte de miliarde pentru români atârnă de un fir de ață”, spune fostul ministru al Sănătăţii.
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat joi lansarea campaniei naţionale de conştientizare a AVC, adresată în special copiilor şi familiilor lor.
Deși pandemia de COVID s-a încheiat de ani buni, Români are de plătit sume mari de bani - a comandat vaccinuri și nu le-a mai plătit. Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a explicat care este situația.
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a anunţat că a aprobat certificarea a șapte noi centre de expertiză în boli rare.
Un medic de la Elias s-a filmat când lucra la spitalul privat, în timpul orelor de lucru de la stat, a anunţat ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete.
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a anunţat că au fost alocaţi peste 10 milioane de lei, bani de la Ministerul Sănătăţii, dar şi din PNRR, pentru Centrul Medical ”Cristian Şerban” din Buziaş, judeţul Timiş.
Alexandru Rogobete, ministrul Sănătăţii, crede cu tărie "că recuperarea medicală nu este un serviciu auxiliar, ci o etapă esenţială a actului medical".