Un bărbat de 48 de ani și-a bătut iubita de 39 ani și i-a spart geamurile mașinii. Ce a pățit?
O fată de 19 ani a sunat la poliție și a spus că mama sa, în vârstă de 39 de ani, a fost bătută de iubitul său de 48 de ani. Apoi, bărbatul, care consumase alcool, i-a spart femeii geamurile mașinii.
Un bărbat a fost reţinut pentru 24 de ore după ce şi-a agresat partenera, iar apoi a spart geamurile de la maşina femeii. Poliţiştii au fost anunţaţi despre acest conflict de fata victimei, în vârstă de 19 ani.
Un bărbat de 48 de ani și-a bătut iubita de 39 ani și i-a spart geamurile mașinii. Ce a pățit?
Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Olt au anunţat, joi, că un bărbat de 48 de ani din Slatina este cercetat pentru violenţă în familie şi distrugere.
”La data de 9 decembrie, în jurul orei 20:40, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Olt a fost sesizat prin apel 112 de către o tânără de 19 ani, din municipiul Slatina, cu privire la faptul că mama sa ar fi fost agresată fizic de către concubinul acesteia.
Citește și: Scene nemaiauzite în patul conjugal. Bătaie soră cu moartea în toiul nopții între doi soți ieșeni
La faţa locului s-au deplasat de urgenţă poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Slatina.
Din primele verificări, poliţiştii au stabilit faptul că, în aceeaşi zi, în jurul orei 20:00, pe fondul consumului de alcool şi al unor discuţii contradictorii în familie, un bărbat de 48 de ani şi-ar fi agresat fizic concubina, o femeie de 39 de ani, în locuinţa comună din municipiul Slatina”, au afirmat reprezentanţii IPJ Olt, citați de News.ro.
Ei au menţionat că bărbatul a spart geamurile de la maşina victimei, care se afla în curtea imobilului.
De asemenea, a fost emis un ordin de protecţie provizoriu împotriva bărbatului, valabil cinci zile de la data emiterii.
Citește și: Scene ca-n filme în Copou, vizavi de IPJ: bătaie între șefi, de la femei, pe acoperiș
Reprezentanţii IPJ Olt au menţionat că femeia a refuzat purtarea dispozitivului electronic de supraveghere.
Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore, pentru săvârşirea infracţiunilor de violenţă în familie şi distrugere.
El urmează să fie prezentat Judecătoriei Slatina cu propunere de luare a unei măsuri preventive.