joi 16 octombrie
EUR 5.0885 USD 4.3738
Abonează-te
Newsweek România

Jurnaliști și candidatul USR agresați în Piața Rahova. Discutau despre lipsa avizului la incendiu

Data publicării: 09.05.2024 • 11:44 Data actualizării: 09.05.2024 • 11:57
Jurnaliștii Realitatea TV și candidatul USR, agresați în Piața Rahova. Sursa foto: captură TV
Jurnaliștii Realitatea TV și candidatul USR, agresați în Piața Rahova. Sursa foto: captură TV

O echipă de jurnaliști ai postului Realitatea TV și candidatul USR la primăria Sectorului 5, Alexandru Dimitriu, transmit la această oră din fața Pieței Rahova despre lipsa avizului la incendiu pentru acest obiectiv. Au fost agresați de oamenii lui Piedone, primarul în funcție.

Echipa de jurnaliști ai postului Realitatea TV și invitații acesteia printre care se numără și Alexandru Dimitriu, candidatul USR pentru Primăria Sectorului 5, a fost agresată fizic și verbal de către o serie de oameni apropiați ai primarului în funcție.

Jurnaliști și candidatul USR agresați în Piața Rahova. Discutau despre lipsa avizului la incendiu

Jurnaliștii și invitații acestora s-au instalat în fața Pieței Rahova pentru a dezbate subiectul lipsei avizului de securitate la incendiu așa cum Newsweek România a scris astăzi AICI.

Acești au început să fie luați la întrebări și să fie împinși de către o serie de oameni ajunși în zonă printre care s-au numărat și o serie de apropiați ai lui Cristian Popescu Piedone, primarul în funcție al sectorului 5 și candidat al PUSL la Primăria Capitei.

Citește și: Anatomia unei slugărnicii. În drum spre pușcărie, Piedone îi întindea voievodal mâna șoferului său

Poliția a sosit cu întârziere

Acesta dorește să-și impună fiul drept candidat al PUSL pentru poziția de primar al acestui sector.

Citește și: Primăria nepoților lui Piedone: unul administrator, altul consilier local și ultimul șef la poliție

Lucrurile au intrat în normal de abia după sosirea Poliției naționale deoarce reprezentanții Poliției Locale Sector 5, aflați în subordinea lui Piedone, nu au intervenit pentru a calma situația și pentru a le permite jurnaliștilor și invitaților lor să-și desfășoare emisiunea în condiții cât mai normale.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România

Newsweek România Ultima oră

Newsweek România
Ultima oră