miercuri 03 septembrie
EUR 5.0779 USD 4.3548
Abonează-te
Newsweek România

Crimă cumplită la Oradea. Un cadavru a fost descoperit într-un geamanatan

Data publicării: 11.06.2024 • 11:14 Data actualizării: 11.06.2024 • 11:20
Un cadavru a fost găsit într-un geamantan - Foto: eBihoreanul.ro
Un cadavru a fost găsit într-un geamantan - Foto: eBihoreanul.ro

Poliția face anhcetă pentru crimă după ce cadavrul unei femei a fost descoperit într-un geamanatan aflat într-o remorcă din Oradea. O altă persoană a fost descoperită în stare gravă acolo.

Este alertă la Oradea după ce cadavrul unei femei a fost găsit într-o remorcă, în parcarea unui bloc din Oradea, iar o altă femeie a fost găsită în același loc, cu multiple leziuni, dar încă în viața.

Polițiștii și criminaliștii sunt pe teren și fac anchete, prefigurându-se cazul unei crime. Există suspiciunea că cele două femei au fost victime ale proxeneților.

Crimă cumplită la Oradea. Un cadavru a fost descoperit într-un geamanatan

Cadavrul a fost găsit marți dimineață într-un geamantan aflat într-o remorcă din parcarea unui cartier de blocuri noi din Oradea. Cadavrul a fost ridicat și dus la Medicină Legală, conform Digi 24.

Citește și: Cu cine a vorbit la telefon Loredana după ce și-a ucis prietena. ”Nu dă doi bani pe tine!”

Zona a fost izolată de polițiștii, iar la fața locului au ajuns mai multe echipaje ale oamenilor legii, criminaliști și procuror.

Polițiștii discută cu locatarii din acest cartier pentru a afla informații despre ceea ce s-a întâmplat și au ridicat imaginile de pe camerele de supraveghere de la aceste blocuri, însă, din păcare, puține dintre ele au vizibilitate până în parcare.

Citește și: Crimă la Parcul Crângași din București. Un bărbat a fost ucis în timp ce își apăra fiicele vitrege

Potrivit anchetatorilor, o altă femeie - legată de acest incident - a fost găsită în aceeași zonă cu multiple leziuni. Aceasta a fost dusă de urgență la spital pentru îngrijiri medicale. De asemenea, va fi și ea examinată de un medic legist.

Marți, la ora 10.00, existau puține informații despre acest caz care a șocat toți locatarii din cartier.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră