VIDEO Chelsea - Liverpool 1-1. Câte un gol superb de fiecare parte

DE Alexandru Pop | Actualizat: 30.09.2018 - 11:45

Chelsea a terminat la egalitate cu Liverpool, 1-1, sâmbătă seara, în etapa a 7-a din Premier League.

Echipa lui Jurgen Klopp a evitat a doua înfrângere în fața londonezilor într-o săptămână, după ce miercuri, au pierdut cu 2-1, în EFL Cup, potrivit Digisport.

Elevii lui Maurizio Sarri au deschis scorul în minutul 25, după o execuție a lui Eden Hazard, din assist-ul lui Kovacic. Golul salvator pentru Liverpool a fost reușit de Daniel Sturridge, care a dat lovitura în minutul '89, după o super-execuție cu stângul, din afara careului.

După acest meci, Liverpool ocupă poziția secundă în clasament, cu 19 puncte, la egalitate cu liderul Manchester City. Chelsea ocupă locul 3, cu 17 puncte. În etapa viitoare, pe Liverpool va da piept chiar cu Manchester City, pe Anfield, iar Chelsea va juca în deplasare, cu Southampton.