sâmbătă 18 octombrie
EUR 5.0889 USD 4.3489
Abonează-te
Newsweek România

Minune. Tudorel Toader se ia de infractori. Azi, de Adrian Severin

Data publicării: 07.04.2019 • 16:06 Data actualizării: 07.04.2019 • 17:25

Ministrul Justiţiei, Tudorel Toader, i-a răspuns, pe Facebook, fostul europarlamentar Adrian Severin, care l-a ironizat că este "impotent, laş, tranzacţionist sau iresponsabil", acuzându-l pe acesta că are interese în Justiţie.

„Dacă o problemă urgentă nu este soluţionată urgent de un decident impotent, laş, tranzacţionist sau iresponsabil, înseamnă că ea nu este urgentă. Aşa ne învaţă filosoful Tudorel. ?", a scris fostul europarlamentar Adrian Severin, pe Facebook.

„La câte interese are în justiţie, mai nou vorbeşte şi un anume Severin !", a transmis Tudorel Toader.

Pe 16 noiembrie 2016, Adrian Severin a fost condamnat definitiv de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie la patru ani închisoare cu executare pentru săvârşirea infracţiunilor de luare de mită şi trafic de influenţă. El a fost eliberat condiţionat la începutul anului 2018.

Mai multe articole din secțiunea Justiție

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România

Newsweek România Ultima oră

Newsweek România
Ultima oră