Premierul desemnat Eugen Tomac a declarat după întâlnirea cu liderii PSD, că ia în calcul crearea unei poziții de viceprim-ministru care să coordoneze programul de digitalizare a României.
Premierul desemnat Eugen Tomac a declarat după întâlnirea cu liderii PSD, că ia în calcul crearea unei poziții de viceprim-ministru care să coordoneze programul de digitalizare a României.
Începând de joi, 14 august, Ilie Bolojan este oficial și viceprim-ministru. Premierul a preluat ca interimar atribuțiile lui Dragoș Anastasiu, cel care a demisionat din funcție la finalul lunii iulie.