Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, joi, în Polonia, despre influenţa sistemului, de când a ajuns la Palatul Cotroceni, că nu poţi să te lupţi cu sistemul când eşti şeful sistemului, ci întrebarea este cum putem să reformăm sistemul, fără ca să ducem ţara în anarhie.