Sute de oameni au participat azi noapte, la Constanța, la slujba de odovania Învierii, care marchează sfârșitul sărbătorii Învierii. Slujba a fost mutată aproape de miezul nopții, iar preoții au împărțit Lumină, așa cum se face de obicei de Paști.
Sute de oameni au participat azi noapte, la Constanța, la slujba de odovania Învierii, care marchează sfârșitul sărbătorii Învierii. Slujba a fost mutată aproape de miezul nopții, iar preoții au împărțit Lumină, așa cum se face de obicei de Paști.
Vasile Bănescu, purtătorul de cuvânt al Patriarhiei Române, a anunţat miercuri că ÎPS Pimen va fi înmormântat la Sihăstria Putnei din Suceava, în sicriu sigilat, conform legislaţiei în vigoare pentru cazurile persoanelor decedate, diagnosticate cu COVID- 19.