Elevii pot consulta online oferta liceelor din București. Primarul General interimar al Capitalei, Stelian Bujduveanu, a făcut anunțul într-o postare pe Facebook. Fișele de înscriere la liceu se pot completa în perioada 14 - 21 iulie.
Elevii pot consulta online oferta liceelor din București. Anunț făcut de Primarul General interimar
Elevii pot consulta pe platforma toe.hubproedus.ro oferta de licee bucureștene, a informat, duminică, primarul interimar al Capitalei, Stelian Bujduveanu. Fișele de înscriere la liceu se pot completa în perioada 14 - 21 iulie.
Citește și: Evaluarea Națională: Zeci de mii de elevi cu nota 3 la examenul scris, dar cu media 8 la absolvire
„Primăria Capitalei, prin PROEDUS, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar al Municipiului București, pune la dispoziție platforma toe.hubproedus.ro - un instrument util și prietenos, dedicat elevilor care se pregătesc să facă pasul spre liceu”, a scris Bujduveanu, pe Facebook, conform Agerpres.
Pe toe.hubproedus.ro pot fi căutate licee după profil, medii de admitere sau zonă. Platforma include tururi virtuale, iar utilizatorii pot salva online o listă a preferințelor. Tot pe toe.hubproedus.ro sunt prezentate și facultățile din Capitală.
Citește și: Evaluarea Națională, rezultate finale. 25.618 elevi, medii sub 5. A crescut numărul mediilor de 10