duminică 07 septembrie
EUR 5.0787 USD 4.3463
Abonează-te
Newsweek România

O fată s-a îndrăgostit de un băiat în avion. Nu știe cine e. Acum îl caută: ”Am vorbit despre apus”

Data publicării: 25.04.2025 • 13:05 Data actualizării: 25.04.2025 • 21:07
A cunoscut un băiat în avion, au zâmbit, iar acum îl caută. ”Momentul ăla mi-a rămas în minte” - Foto: Frepik (rol ilustrativ)
A cunoscut un băiat în avion, au zâmbit, iar acum îl caută. ”Momentul ăla mi-a rămas în minte” - Foto: Frepik (rol ilustrativ)
Foto: Forum Turcia
Foto: Forum Turcia

O tânără caută un băiat pe care l-a cunoscut în avion în timp ce se întorcea din Turcia. Ea spune că au vorbit, au privit apusul, și-au zâmbit unul celuilalt, dar nu știe cum îl cheamă. Acum îl caută și speră să-l reîntâlnească.

Pare o secvență desprinsă dintr-un film de dragoste, însă pare să fie adevărat. O tânără caută pe Internet un băiat lângă care a stat în avion.

Și-au vorbit, și-au zâmbit, însă nu și-au schimbat contactele și nici nu au făcut cunoștință. Așa că ea nu știe cum îl cheamă pe el și nici el pe ea.

Fata vrea, însă, să-l reîntâlnească.

O fată s-a îndrăgostit de un băiat în avion. Nu știe cine e. Acum îl caută: „Am vorbit despre apus”

Cei doi s-au cunoscut pe cursa Instanbul- Otopeni, însă când au ajuns în România, s-au despărțit pur și simplu ca doi străini.

Citește și: Grecia sau Turcia? Cum aleg românii cea mai bună destinație de vacanță?

Doar că fata nu a reușit să-l uite și a pus la cale o strategie pentru a da de el. Practic este imposibil ca el să nu citească acest mesaj.

„Caut un băiat pe care l-am cunoscut în avion – zbor Istanbul – Otopeni, 23 aprilie 2025

Hei! Poate sună ca o scenă dintr-un film, dar sper să-l găsesc pe băiatul de lângă mine, din avionul TK1045 Turkish Airlines, zborul din 23 aprilie 2025, Istanbul – Otopeni, care a decolat în jur de ora 19:00.

Erai foarte înalt (cred că aveai cam 1.90), brunet, cu ochi albaștri, și purtai un tricou negru, larg, pe care scria „fuck you” pe spate – greu de uitat.

Stăteai pe locul 31B, iar eu eram chiar lângă tine.

Am vorbit despre apus și despre mâncarea turcească de la un restaurant din București. A fost o conversație simplă, dar cu o energie super frumoasă – ne-am zâmbit continuu și am privit apusul împreună, prin hublou. Momentul ăla mi-a rămas în minte.

Nu ți-am cerut numele, niciun contact, dar dacă citești asta (sau dacă cineva te recunoaște), mi-ar plăcea mult să ne mai vedem.

În poza de mai jos e coada de la îmbarcare – tu apari undeva mai în față. Poate te recunoști.

Mulțumesc oricui dă un share sau mă ajută să-l găsesc!”, a scris fata care a postat această poză pe un grup dedicat călătoriilor în Turcia.

Citește și: VIDEO Vacanță de coșmar pentru un român în Turcia. ”Greșeala mea că am oprit la trecerea de pietoni”

Postarea ei a avut o mulțime de reacții. Unii utilizatori au glumit pe seama acestei întâmplări, însă unii s-au arătat impresionați de poveste.

„Ce mesaj frumos și plin de emoție — chiar pare o scenă dintr-un film romantic, cu final deschis! Ai reușit să surprinzi perfect acel sentiment de „conexiune scurtă, dar intensă”, care se întâmplă, uneori, în cele mai neașteptate locuri”, a scris cineva pe grupul respectiv.

„Te-ai îndrăgostit, dar poate e însurat! Altfel de ce nu ți-ar fi lăsat un nr de tel, Instagram..”, a comentat altcineva.

„Ce frumos ar fi să-l întâlnești și chiar să fie “the one”!!”, este un alt mesaj.

Cu toții așteaptă deznodământul poveștii.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră