joi 04 septembrie
EUR 5.0779 USD 4.3548
Abonează-te
Newsweek România

Emiterea de roviniete online, prin SMS şi aplicaţiile mobile ar putea fi întreruptă

Data publicării: 09.04.2020 • 13:30 Data actualizării: 09.04.2020 • 14:47

CNAIR anunţă o posibilă întrerupere a serviciului de emitere rovinietă şi peaj de joi ora 19.00 până duminică la miezul nopţii.

Astfel, din cauza unor intervenţii la sistemele informatice ce au implicaţii în funcţionarea corespunzătoare a SIEGMCR, ce urmează a avea loc în perioada 09.04.2020, ora 19:00 - 12.04.2020, orav23:59, emiterea peajelor şi a rovinietelor prin intermediul SMS, a portalului www.erovinieta.ro şi a aplicaţiei destinate telefoanelor mobile, etarife, nu va fi posibilă sau va funcţiona cu intermitenţe, reiese dintr-un comunicat al CNAIR.

Pentru a evita aplicarea unor sancţiuni contravenţionale, utilizatorii au obligaţia de a achita tarifele la punctele de lucru ale distribuitorilor. Informaţii cu privire la punctele de lucru ale distribuitorilor autorizaţi, se regăsesc pe pagina de internet a CNAIR SA.

Mai multe articole din secțiunea Actualitate

Comentarii 0
Trebuie să fii autentificat pentru a comenta!

Newsweek România Abonamente

Print

Print

  • Revista tipărită
  • Acces parțial online
  • Fără reclame
Abonează-te
Print + Digital

Print + Digital

  • Revista tipărită
  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Digital

Digital

  • Acces total online
  • Acces arhivă
  • Fără reclame
Abonează-te
Newsweek România
Articole și analize exclusive pe care nu trebuie să le ratezi!
Abonează-te
Newsweek România
Newsweek România Ultima oră
Newsweek România
Ultima oră